Winners of the 1998 Competition

First Prize

Scott Safranek       Montgomery Blair High School

Second Prize

Paul Johnson         Quince Orchard High School

Third Prize

William Meyerson     Wilde Lake High School
Aaron Tievsky        Walt Whitman High School 

Honorable Mention

Krister Fardig        Montgomery Blair High School        
William Perkins       St. Albans High School
Jonah Blasiak         Thomas S. Wootton High School
Jeremy Miller         Hammond High School
Paul Dieffenbach      St. Albans High School
Robert Akerlof        St. Albans High School
Alex Khripin          Montgomery Blair High School
Naomi Feldman         Wilde Lake High School
Michael Maire         Montgomery Blair High School
Jeffrey Theodore      Walt Whitman High School
Andrew Yang           Centennial High School
Claire Eager          Walt Whitman High School
Kaushik Roy           Montgomery Blair High School
Niels Hoven           Montgomery Blair High School
Andrew Klawitter      Thomas S. Wootton High School
Leonid Velikovich     Montgomery Blair High School
Frederick DuPuy       St. Albans High School
Lema Kikuchi          Sidwell Friends School
Howard Kahn           Thomas S. Wootton HIgh School
Ryu Yoshida           St. Albans High School
Evan Cohen            Old Mill High School
Charles Lin           Centinnial High School
Robert Loman          Loyola Blakefield High School
Joseph Blasi          Hammond High School
Nathaniel Klinger     Gathersburg High School
Christopher Ader      Richard Montgomery High School

           		 

County Winners

Scott Safranek Montgomery Blair High School William Meyerson Howard County William Perkins Washington District Evan Cohen Anne Arundel County Robert Loman Baltimore County Patrick Gery Frederick County Samir Sahu Harford County Stephen Mihalcik Calvert County Matthew Haskin St. Mary's County Russell Young Prince George's Aaron MacGray Allegany County Amy Wagaman Washington County Matthew Linkswiler Wicomico County Julian Avila Worcester County