Winners of the 2004 Competition

First Prize (tie)

  Brian Lawrence                   Montgomery Blair HS

  Richard M. McCutchen      Montgomery Blair HS

Third Prize

  Randolph Li                         Montgomery Blair HS
 
   

Honorable Mention (alphabetic order)
Name HS
 
Daniel Aisen Montgomery Blair HS
Benjamin Beder Walt Whitman HS
Justin Bleistein Damascus HS
Julia Bluher Centennial HS
David Chen Thomas Wootton HS
Clayton Davis The Maret School
Patrick Detzner Montgomery Blair HS
Frederick Esch Montgomery Blair HS
Gregory Howard Montgomery Blair HS
Ammar Husain Centennial HS
Timothy Hyde Winston Churchill HS
Matthew Jordan Montgomery Blair HS
Kevin Kahn Montgomery Blair HS
Inhye Kang Walter Johnson HS
John Kim Montgomery Blair HS
Justin Kovac Montgomery Blair HS
James Lee Montgomery Blair HS
Lidang Li River Hill HS
Xiaoke Li Montgomery Blair HS
Daniel Lustig Loyola Blakefield HS
Eric Ma Montgomery Blair HS
Alexander Minnock Winston Churchill HS
Alexander Mont Montgomery Blair HS
Christopher Morton Glenelg HS
Renee Park Montgomery Blair HS
Erik Schaeffer Winston Churchill HS
Henry Scher Montgomery Blair HS
John Silberholz Montgomery Blair HS
Seth Toplosky Owings Mills HS
Takashi Ueda Walter Johnson HS
Jacqueline Villadsen Montgomery Blair HS
Alan Wang Thomas Wootton HS
Eric Wang Walt Whitman HS
Lucy Wang Centennial HS
Max Wasserman Montgomery Blair HS
Jessica Yuan River Hill HS
Yuan Zhang Montgomery Blair HS

County Winners
County/City Name HS
 
Baltimore City Antonio Didonato Baltimore Polytechnic HS
Washington, DC Clayton Davis Maret School
Anne Arundel County Nathan Giles North County HS
Baltimore County Seth Toplosky Owings Mills HS
Calvert County Evan Riedell Patuxent HS
Carroll County Vincent Eisinger South Carroll HS
Frederick County Jayson Geiser Gov. Thomas Johnson HS
Harford County Anita Sahu C. Milton Wright HS
Howard County Lidang Li River Hill HS
Montgomery County Brian Lawrence and Richard M. McCutchen (tie) Montgomery Blair HS
Prince George's County Kevin Nathan Eleanor Roosevelt HS
St. Mary's County Stephen Won Great Mills HS
Talbot County John McCrone Easton HS
Washington County Dane Schiro St. Maria Goretti HS
Wicomico County Charles Manion James M. Bennett HS